незручні питання до влади
автор та ведуча Рена Назарова
Небайдужим киянам - сюди!
Натисніть!

Наш сайт переглянули

Сьогодні33
З початку місяця3 497
За 2012 рік467 000
За весь час2 276 312

У цьому розділі

Експертні блоги
Експерти
Реєстрація блогера

        Знайти
Новий розділ
Гарячі точки Києва
Відкрити

Дайджест «Київський форум»

№3, квітень 2012
Бюджетна «подачка» напередодні виборів. Війна за зелень. Інтриги на Пейзажній алеї. Сховище відпрацьованого ядерного палива поблизу Києва.

№2, спецвипуск, березень 2012
ОСББ як вихід із комунальної кризи, або допоможи собі сам! Крокодилячі сльози житлово-комунальних олігархів. Як судитися з ЖЕКами?

№1, лютий 2012
Медичні реформи додадуть киянам проблем. Шулявка - ні пройти, ні проїхати. Київ ось-ось потоне у власному "добрі". Прибирання по-київськи.

 
  

Опитування

Чи готові Ви вийти на захист зелених зон Києва від вирубки?

Завантаження ... Завантаження ...

Погода у Києві

Експертні блоги

19.03.2012
друкувати надіслати
Олег Дубовик
Приватний адвокат із спеціалізацією в цивільному, сімейному, житловому, господарському, земельному, трудовому та інших галузях права.

Захист столичних дерев – обов’язок кожного (інструкція до дій)

Сьогодні масове знищення зелених насаджень у столиці досягло катастрофічних обертів.

В більшості випадків вирубка дерев у Києві відбувається з грубим порушенням законодавства. Слід зазначити, що міська влада також певним чином сприяє безконтрольному знищенню столичних дерев, оскільки не погоджує з киянами вирубки на їх прибудинковій території, не забезпечує висадження нових дерев на місці вирубаних, що в свою чергу дозволяє на очищеній території встановлювати МАФи, гаражі або навіть споруджувати будинки.

Якщо і далі буде продовжуватися злочинне знищення зелених насаджень і ми не зможемо змусити владу адекватно на це реагувати, то це призведе до більш серйозних проблем ніж просто забудови на місці скверів.

Видалення зелених насаджень на території населеного пункту здійснюється за рішенням виконавчого органу міської, селищної, сільської ради на підставі ордера. Майже у кожному випадку вирубки дерев має бути попередньо складений акт обстеження дерев, який погоджується із Держуправлінням охорони навколишнього природного середовища.

Свіжий ефір: Новий ядерний могильник під Києвом: небезпеки, ризики, загрози

Отже, особи, які зрізають дерева передусім повинні мати ордер на вирубку та акт обстеження дерев. Якщо вказані документи відсутні необхідно негайно звертатися до міліції, природоохоронної прокуратури та держуправління охорони навколишнього природного середовища.

Майте на увазі, що незаконною вирубкою зелених насаджень вважається вирубка без передбачених дозвільних документів або за наявності дозвільних документів, але з зазначенням у них не тих рослин, вирубка не на тій території, не в тій кількості, не в ті строки тощо.

Законодавство України передбачає цивільну, адміністративну та кримінальну відповідальність за незаконне знищення зелених насаджень.

Згідно зі статтею 153 Кодексу України про адміністративні правопорушення, знищення чи пошкодження зелених насаджень або інших об’єктів озеленення населених пунктів тягне за собою накладення штрафу на громадян від 10 до 30 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб або фізичних осіб – підприємців – від 30 до 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Крім того, статтями 245 та 246 Кримінального кодексу України передбачено відповідальність за знищення або пошкодження об’єктів рослинного світу та незаконну порубку лісу. За вказані злочини відповідальність коливається від штрафних санкцій до позбавлення волі.

Що ж робити, якщо Ви побачили вирубку дерев у сквері або у своєму дворі.

 1. Не ходіть до «лісорубів» самостійно. Спершу знайдіть однодумців (прості перехожі, сусіди і т.д.) і підійдіть до місця вирубки групою осіб.
 2. Підійдіть до «лісорубів» та запитайте на яких підставах вони вирубують дерева.
 3. Після усної відповіді спробуйте знайти старшого серед них та запитайте в нього документи: ордер на вирубку, акт обстеження дерев, погоджений з Управлінням охорони навколишнього природного середовища.
 4. Якщо дозвільних документів на вирубку дерев Вам не нададуть, є всі підстави вважати, що вирубування дерев ведеться незаконно, а це є підставою для виклику міліції.
 5. Викликайте міліцію за номером 102 та запитайте у оператора реєстраційний номер Вашого виклику. Крім цього, спробуйте повідомити про факт бездозвільної вирубки дерев природоохоронну прокуратуру.
 6. До прибуття міліції по можливості перешкоджайте подальшій вирубці дерев.
 7. Бажано зафіксувати все побачене у власноручно складеному та підписаному всіма свідками акті та на фото-, відеотехніку.
 8. Спробуйте викликати на місце вирубки представників організацій, які займаються захистом зелених зон та представників ЗМІ.

Вказаний орієнтовний перелік дій зможе зупинити, можливо, чергову незаконну вирубку дерев у столиці.


 
Голосую -1, мені не подобаєтьсяГолосую +1, мені подобається (+2, голосів 2)   переглядів сторінки 208  

Також по темі

Народний терпець увірвався: кияни зайшли у мерію й виводять владу на «чисту воду»
Міліціонера, що закликав застосувати зброю проти киян, вимагають звільнити (ВІДЕО)
Резолюція громадських зборів «Генеральний план – право громади!»
Підполковник міліції пригрозив зброєю киянам, які захищали Біличанський ліс (ВІДЕО і ФОТО)
Бійка з міліцією за Біличанський ліс
 
3 коментарі 3

Ви небайдужий киянин? Зареєструйтеся або увійдіть на сайт.

Ви гість? Гостям можна коментувати з 10:00 до 18:00 у робочі дні.

 • tuhhis коментує:

  а патроны когда выдавать будут?

 • Олег Дубовик коментує:

  Пане Євгене, дякую за підтримку мого бачення проблеми з вирубкою дерев. Стосовно Вашого запитання щодо знесення дерев, які загинули, повідомляю, що питанням висадження та легальної вирубки дерев, які віджили свій вік, у столиці займається Київське комунальне об’єднання зеленого будівництва та експлуатації зелених насаджень міста «Київзеленбуд» (04053, м. Київ-53, вул. Кудрявська, 23 телефон : 272-40-18). Також, до цієї процедури може бути залучене Головне управління з питань благоустрою КМДА.

 • Спасибо Вам за столь развернутую консультацию. Жаль, что телефонов этих всех организации Вы не указали. Кстати, а к кому обращаться в случае если погибшие деревья торчат третий год, их никто не вырубает, не заменяет, хотя за соседними деревьями уход в некоторой степени ведется?

веб дизайнер работа Львов, мода весна 2012, хорошие фильмы, аниме игры скачать бесплатно, Фольксваген Гольф плюс цена

© 2012 ВГО “Київський форум”. Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації. Будь-який передрук матеріалів з сайту може здійснюватись лише при наявності “активного гіперпосилання” на www.kiev-forum.org, а також на сам матеріал.