Конституційний Суд призначив вибори в Києві на 2015 рік

30.05.2013 15:37

У четвер, 30 травня, Конституційний Суд України (КСУ) виніс рішення про дату виборів мера Києва і депутатів столичної міської ради. Як стало відомо, вибори відбудуться в останню неділю жовтня 2015 року. Про це журналістам оголосила колегія КСУ.

Як зазначається у рішенні Конституційного Суду, для уніфікації чергові та позачергові вибори селищних, міських, сільських рад та міських голів проводяться одночасно. Також у рішенні КСУ зазначається, що з метою економії бюджетних коштів позачергові та чергові вибори проводяться одночасно.

Нагадаємо, наприкінці травня закінчується п’ятирічний термін повноважень мера Києва та депутатів міської ради столиці.

За поданням опозиції парламент вже кілька разів розглядав проект рішення про призначення виборів у Києві, але ці законопроекти не були підтримані більшістю депутатів.

У Києві в кінці травня 2008 року відбулись позачергові вибори депутатів Київради і столичного міського голови. Леонід Черновецький, обраний на цих виборах міським головою, подав у відставку 1 червня 2012 року.

Згідно з рішенням Київради, секретар Київради Галина Герега тимчасово виконує повноваження київського міського голови з моменту дострокового припинення повноважень Черновецького на цій посаді.

Згідно з Конституцією, термін повноважень депутатів місцевих рад становить 5 років. Опозиціонери заявили про намір блокувати роботу Київради з 2 червня, оскільки термін її повноважень завершиться і, відповідно, її діяльність буде нелегітимною.

 

facebook-коментарі


Ви небайдужий киянин? Зареєструйтеся або увійдіть на сайт.

Ви гість? Гостям можна коментувати з 10:00 до 18:00 у робочі дні.

Новини

Фотофакт

Погода у Києві
Пишіть нам за адресою: [email protected]
Про нас
© 2013 «Київський форум» перший соціальний інформаційний портал.
Використання матеріалів сайту дозволено лише з посиланням (для Інтернет-видань - гіперпосиланням) на сайт.